Variational wave function for a two-electron quantum dot

A. Harju, A.V. Sverdlov, B. Barbiellini, R.M. Nieminen

Tutkimustuotos: LehtiartikkeliArticleScientificvertaisarvioitu

22 Sitaatiot (Scopus)
AlkuperäiskieliEnglanti
Sivut145-9
JulkaisuPhysica B
Vuosikerta255
TilaJulkaistu - 1998
OKM-julkaisutyyppiA1 Julkaistu artikkeli, soviteltu

Siteeraa tätä

Harju, A., Sverdlov, A. V., Barbiellini, B., & Nieminen, R. M. (1998). Variational wave function for a two-electron quantum dot. Physica B, 255, 145-9.