Minimal Decompositions and iterative methods

Tutkimustuotos: Lehtiartikkelivertaisarvioitu

Standard

Minimal Decompositions and iterative methods. / Huhtanen, M.; Nevanlinna, O.

julkaisussa: Numerische Mathematik, Vuosikerta 86, 2000, s. 257-281.

Tutkimustuotos: Lehtiartikkelivertaisarvioitu

Harvard

APA

Vancouver

Author

Huhtanen, M. ; Nevanlinna, O. / Minimal Decompositions and iterative methods. Julkaisussa: Numerische Mathematik. 2000 ; Vuosikerta 86. Sivut 257-281.

Bibtex - Lataa

@article{9f22701695bb49319077bbbb28c654f7,
title = "Minimal Decompositions and iterative methods",
author = "M. Huhtanen and O. Nevanlinna",
year = "2000",
language = "English",
volume = "86",
pages = "257--281",
journal = "Numerische Mathematik",
issn = "0029-599X",

}

RIS - Lataa

TY - JOUR

T1 - Minimal Decompositions and iterative methods

AU - Huhtanen, M.

AU - Nevanlinna, O.

PY - 2000

Y1 - 2000

M3 - Article

VL - 86

SP - 257

EP - 281

JO - Numerische Mathematik

T2 - Numerische Mathematik

JF - Numerische Mathematik

SN - 0029-599X

ER -

ID: 3579489