Robust bounds for Krylov methods

Tutkimustuotos: Lehtiartikkelivertaisarvioitu

Standard

Robust bounds for Krylov methods. / Hyvönen, S.; Nevanlinna, O.

julkaisussa: BIT, Vuosikerta 40, Nro 2, 2000, s. 267-290.

Tutkimustuotos: Lehtiartikkelivertaisarvioitu

Harvard

Hyvönen, S & Nevanlinna, O 2000, 'Robust bounds for Krylov methods' BIT, Vuosikerta. 40, Nro 2, Sivut 267-290.

APA

Hyvönen, S., & Nevanlinna, O. (2000). Robust bounds for Krylov methods. BIT, 40(2), 267-290.

Vancouver

Hyvönen S, Nevanlinna O. Robust bounds for Krylov methods. BIT. 2000;40(2):267-290.

Author

Hyvönen, S. ; Nevanlinna, O. / Robust bounds for Krylov methods. Julkaisussa: BIT. 2000 ; Vuosikerta 40, Nro 2. Sivut 267-290.

Bibtex - Lataa

@article{15f12dd556bf45aeb100505dc6f43830,
title = "Robust bounds for Krylov methods",
keywords = "Krylov methods, meromorphic functions, resolvent operator, Krylov methods, meromorphic functions, resolvent operator, Krylov methods, meromorphic functions, resolvent operator",
author = "S. Hyv{\"o}nen and O. Nevanlinna",
year = "2000",
language = "English",
volume = "40",
pages = "267--290",
journal = "BIT",
number = "2",

}

RIS - Lataa

TY - JOUR

T1 - Robust bounds for Krylov methods

AU - Hyvönen, S.

AU - Nevanlinna, O.

PY - 2000

Y1 - 2000

KW - Krylov methods

KW - meromorphic functions

KW - resolvent operator

KW - Krylov methods

KW - meromorphic functions

KW - resolvent operator

KW - Krylov methods

KW - meromorphic functions

KW - resolvent operator

M3 - Article

VL - 40

SP - 267

EP - 290

JO - BIT

T2 - BIT

JF - BIT

IS - 2

ER -

ID: 3359038