On the asymptotic behaviour of shells of revolution in free vibration

Edoardo Artioli, Lourenco Beirao da Veiga, Harri Hakula, Carlo Lovadina

Tutkimustuotos: LehtiartikkeliArticleScientificvertaisarvioitu

10 Sitaatiot (Scopus)
AlkuperäiskieliEnglanti
Sivut45-60
JulkaisuCOMPUTATIONAL MECHANICS
Vuosikerta44
Numero1
TilaJulkaistu - 2009
OKM-julkaisutyyppiA1 Julkaistu artikkeli, soviteltu

Siteeraa tätä

Artioli, E., Beirao da Veiga, L., Hakula, H., & Lovadina, C. (2009). On the asymptotic behaviour of shells of revolution in free vibration. COMPUTATIONAL MECHANICS, 44(1), 45-60.