Inverse scattering problem for a two dimensional random potential

Matti Lassas, Lassi Paivarinta, Eero Saksman

Tutkimustuotos: LehtiartikkeliArticleScientificvertaisarvioitu

11 Sitaatiot (Scopus)
AlkuperäiskieliEnglanti
Sivut669-703
JulkaisuCOMMUNICATIONS IN MATHEMATICAL PHYSICS
Vuosikerta279
Numero3
TilaJulkaistu - 2008
OKM-julkaisutyyppiA1 Julkaistu artikkeli, soviteltu

Siteeraa tätä

Lassas, M., Paivarinta, L., & Saksman, E. (2008). Inverse scattering problem for a two dimensional random potential. COMMUNICATIONS IN MATHEMATICAL PHYSICS, 279(3), 669-703.