Electronic properties of model quantum-dot structures in zero and finite magnetic fields

H. Saarikoski, E. Räsänen, S. Siljamäki, Ari Harju, M.J. Puska, R.M. Nieminen

Tutkimustuotos: LehtiartikkeliArticleScientificvertaisarvioitu

24 Sitaatiot (Scopus)
AlkuperäiskieliEnglanti
Sivut241-252
JulkaisuEuropean Physical Journal B
Vuosikerta26
TilaJulkaistu - 2002
OKM-julkaisutyyppiA1 Julkaistu artikkeli, soviteltu

Tutkimusalat

  • CSDFT
  • quantum dot
  • SDFT

Siteeraa tätä

Saarikoski, H., Räsänen, E., Siljamäki, S., Harju, A., Puska, M. J., & Nieminen, R. M. (2002). Electronic properties of model quantum-dot structures in zero and finite magnetic fields. European Physical Journal B, 26, 241-252.