An energy method approach to the problem of elastic strip

O. Ovaskainen, J. Pitkäranta

Tutkimustuotos: LehtiartikkeliArticleScientificvertaisarvioitu

3 Sitaatiot (Scopus)
AlkuperäiskieliEnglanti
Sivut999-1021
JulkaisuSIAM Journal on Applied Mathematics
Vuosikerta58
Numero3
TilaJulkaistu - 1998
OKM-julkaisutyyppiA1 Julkaistu artikkeli, soviteltu

Tutkimusalat

  • asymptotic expansions
  • elastic strip
  • energy methods

Siteeraa tätä

Ovaskainen, O., & Pitkäranta, J. (1998). An energy method approach to the problem of elastic strip. SIAM Journal on Applied Mathematics, 58(3), 999-1021.