Insinööritieteiden korkeakoulu

Yksikkö: Koulu

Aktiviteetit

  1. 2019
  2. Kok Kwang Phoon

    Monica Löfman (Host), Leena Korkiala-Tanttu (Host)
    28 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  3. PBL East Africa project workshop Dar es Salaam (2019)

    Riina Subra (Järjestäjä), Matleena Muhonen (Puheenjohtaja), Saija Hollmen (Puheenjohtaja), Anahita Rashidfarokhi Fathabadi (Osallistuja)
    28 lokakuuta 20191 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  4. IEEE SENSORS (Tapahtuma)

    Petri Rönnholm (Vertaisarvioija)
    27 lokakuuta 201930 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  5. Material Point Method: the past and the future

    Wojciech Sołowski (Puhuja)
    25 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Kutsuttu esitelmä

  6. Queensland University of Technology

    Heidi Salonen (Visiting researcher)
    25 lokakuuta 20193 helmikuuta 2020

    Aktiviteetti: Vierailu ulkomaille

  7. Nonlinear bending of microarchitectural thin beams within strain gradient elasticity

    Loc Tran (Puhuja)
    24 lokakuuta 201925 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  8. Materials (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    23 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  9. Nordic Seminar in Computationl Mechanics

    Jarkko Niiranen (Järjestäjä)
    23 lokakuuta 201925 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  10. Rakennetun ympäristön science slam 2019

    Kaisa Jaalama (Member)
    23 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  11. Jon Lerche

    Olli Seppänen (Host)
    22 lokakuuta 20198 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  12. International Conference on Isogeometric Analysis

    Jarkko Niiranen (Puheenjohtaja)
    18 lokakuuta 201920 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  13. Alvaro M. Fidalgo

    Toni Kotnik (Host)
    17 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  14. Photogrammetry based solutions for deep metal mines

    Mateusz Janiszewski (Puhuja)
    16 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  15. Liss C. Werner

    Toni Kotnik (Host)
    15 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  16. Materials (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    14 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  17. Public participation GIS approach for mapping leisure-time physical activity

    Anna Kajosaari (Puhuja)
    14 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  18. Radboud University Nijmegen

    Heidi Falkenbach (Visiting researcher)
    13 lokakuuta 201918 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Vierailu ulkomaille

  19. Annual Symposium of the International Association for Shell and Spatial Structures

    Günther H. Filz (Puheenjohtaja)
    9 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  20. International Conference on Textile Composites and Inflatable Structures

    Josep Ignasi de Llorens Duran (Puheenjohtaja), Günther H. Filz (Puheenjohtaja)
    8 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  21. International Conference on Textile Composites and Inflatable Structures

    Günther H. Filz (Puheenjohtaja), Josep Ignasi de Llorens Duran (Puheenjohtaja)
    8 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  22. Progress in Additive Manufacturing (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    8 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  23. International Conference on Textile Composites and Inflatable Structures

    Günther H. Filz (Järjestäjä), Josep Ignasi de Llorens Duran (Järjestäjä)
    7 lokakuuta 201910 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  24. IWA Specialist Conference on Natural Organic Matter in Water

    Riku Vahala (Member)
    7 lokakuuta 201910 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  25. LANDMARK30 Juhlaviikko - Jubilee Event

    Emilia Weckman (Puheenjohtaja), Sini Parikka (Puheenjohtaja), Ranja Hautamäki (Member), Juanjo Galan Vivas (Member), Meri Mannerla-Magnusson (Member), Silja Laine (Member), Jyrki Sinkkilä (Member), Pia Fricker (Member), Matleena Muhonen (Member), Varpu Mikola (Member), Mari Ariluoma (Member), Pia Kuusiniemi (Member), Meeri Pitkänen (Member)
    7 lokakuuta 201925 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  26. Spatial planning for waste heat input in district heating networks

    Petri Penttinen (Puhuja)
    4 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  27. PloS one (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    3 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  28. Ray Sterling

    Mikael Rinne (Host)
    3 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  29. Koe Aalto-kampus! Geoinformatiikan esittelyä lukiolaisille.

    Petri Rönnholm (Avustaja (contributor)), Jussi Nikander (Avustaja (contributor))
    2 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  30. Radbound University

    Kauko Viitanen (Visiting researcher)
    2 lokakuuta 201929 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Vierailu ulkomaille

  31. VR learning environments for rock engineering and mining education

    Mateusz Janiszewski (Puhuja)
    1 lokakuuta 20192 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  32. Norwegian University of Science and Technology, NTNU - Marnix van den Berg

    Jukka Tuhkuri (Examiner)
    lokakuuta 2019

    Aktiviteetti: Väitöskirjan esitarkastajana tai vastaväittäjänä toimiminen

  33. Future Challenges in Pavement Design and Tire-Road Interaction

    Daniel Castillo Betancourt (Member)
    30 syyskuuta 20192 lokakuuta 2019

    Aktiviteetti

  34. Forum Wood Building Nordic: Advanced Processes For Enhanced Performance

    Günther H. Filz (Puheenjohtaja)
    26 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  35. Production Planning and Control (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    25 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  36. Aluekehittämisen haasteet

    Aija Staffans (Puhuja)
    24 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  37. Coupled fluid-structure interaction in wind-induced vibration of modern cruise ship deck outfitting

    Eetu Kivela (Puhuja), Oliver Parmasto (Kontribuuttori), Alexandra Tissari (Kontribuuttori), Puramharikrishnan Lakshmynarayanana (Kontribuuttori), Spyros Hirdaris (Kontribuuttori)
    24 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  38. Quasi-dynamic global strength analysis of a passenger ship in regular waves

    Nikita Dementyev (Puhuja), Markus Jokinen (Kontribuuttori), Antti Yrjanainen (Kontribuuttori), Puramharikrishnan Lakshmynarayanana (Kontribuuttori), Spyros Hirdaris (Kontribuuttori)
    24 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  39. Shipping Sustainability & Maritime Technology - A Balancing Act

    Spyros Hirdaris (Puhuja)
    24 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Kutsuttu esitelmä

  40. The Baltic Seas International Maritime Conference

    Spyros Hirdaris (Member)
    24 syyskuuta 201925 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  41. Materials (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    20 syyskuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

ID: 17978