Elokuva-ja lavastustaiteet

Yksikkö: Laitos

Palkinnot

  1. Student prize: Toivola

    Kaisa Astikainen (Student prize recipient), Anne Lakanen (Supervisor) & Pietari Koskinen (Supervisor), 2017

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  2. Student prize: Toivola

    Kaisa Astikainen (Student prize recipient) & Anne Lakanen (Supervisor), 2016

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  3. Student Prize: To the Unknown

    Liinu Grönlund (Student prize recipient) & Mia Halme (Supervisor), tammikuuta 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  4. Student Prize: To the Unknown, MA-graduation film

    Liinu Grönlund (Student prize recipient) & Mia Halme (Supervisor), marraskuuta 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  5. Student prize: Treffit

    Jenni Toivoniemi (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2013

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  6. Student prize: Treffit

    Jenni Toivoniemi (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2013

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  7. Student prize: Treffit

    Jenni Toivoniemi (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2013

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  8. Student prize: Treffit

    Jenni Toivoniemi (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2013

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  9. Student prize: Treffit

    Jenni Toivoniemi (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2013

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  10. Student Prize: Tuhkaksi

    Tuuli Teelahti (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  11. Student Prize: Tuhkaksi

    Tuuli Teelahti (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), tammikuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  12. Student prize: Tulivuori

    Lauri-Matti Parppei (Student prize recipient) & Davis Simanis (Supervisor), 2017

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  13. Student prize: Tulivuori

    Lauri-Matti Parppei (Student prize recipient) & Davis Simanis (Supervisor), 2017

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  14. Student prize: Tulivuori

    Saara Saarela (Supervisor) & Lauri-Matti Parppei (Student prize recipient), 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  15. Student prize: Uni sodasta

    Juhani Haukka (Student prize recipient) & Susanna Helke (Supervisor), 2015

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  16. Student Prize: Unititled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), maaliskuuta 2019

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  17. Student Prize: Unititled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Recipient), maaliskuuta 2019

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  18. Student Prize: Unititled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), maaliskuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  19. Student Prize: Untitled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), huhtikuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  20. Student Prize: Untitled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), kesäkuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  21. Student Prize: Untitled (burned rubber on asphalt, 2018)

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), kesäkuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  22. Student Prize: UNTITLED (burned rubber on asphalt, 2018

    Tinja Ruusuvuori (Student prize recipient) & Arturo Delgado Pereira (Supervising professor), huhtikuuta 2019

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  23. Student prize: Valvoja

    Pietari Bagge (Student prize recipient), Christer Hongisto (Student prize recipient), Elisa Ikonen (Student prize recipient), Inka Matilainen (Student prize recipient) & Anne Lakanen (Supervisor), 2015

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  24. Student prize: Valvoja

    Pietari Bagge (Student prize recipient), Christer Hongisto (Student prize recipient), Elisa Ikonen (Student prize recipient), Inka Matilainen (Student prize recipient) & Anne Lakanen (Supervisor), 2014

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  25. Student prize: Wendy and the Refugee Neverland

    Olli Salonen (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2017

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  26. Student prize: Wendy and the Refugee Neverland

    Davis Simanis (Supervisor) & Olli Ilpo Salonen (Student prize recipient), 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  27. Student prize: Wendy and the Refugee Neverland, MA-graduation film

    Olli-Ilpo Salonen (Student prize recipient) & Davis Simanis (Supervisor), maaliskuuta 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  28. Student prize: Young Golden Award of Costume Design

    Maria Siren (Recipient) & Sofia Pantouvaki (Supervising professor), 2018

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  29. Student prize: Ödeö

    Malin Nyqvist (Student prize recipient) & Jarmo Lampela (Supervisor), 2015

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  30. Sylvi-palkinto

    Karoliina Lindgren (Recipient), 11 maaliskuuta 2016

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  31. The American Architecture Prize 2017: The Container Globe

    Dorita Hannah (Recipient), 27 lokakuuta 2017

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  32. TIEDON SUPPILO

    Iiro Kuttner (Recipient), toukokuuta 2016

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  33. Tohtorikoulutettavan kannustusapuraha

    Kirsi Manninen (Recipient), 3 marraskuuta 2016

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus urasta

  34. Tuntematon mestari

    Kaisa Mäkinen (Recipient), Christer Hongisto (Student prize recipient) & Nanna Hirvonen (Student prize recipient), 2018

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  35. Uni sodasta

    Juhani Haukka (Student prize recipient) & Susanna Helke (Supervisor), 2017

    Palkinto: Sijoittuminen kilpailussa tai osallistuminen kutsukilpailuun

  36. Väärät Juuret

    Saara Saarela (Recipient), 2010

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  37. World Stage Design 2017 - Finalist of WSD2017 Exhibition

    Sofia Pantouvaki (Recipient), 10 joulukuuta 2016

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

  38. Yle (swedish section) Gardening evening at Strömsö

    Elisabeth Morney (Recipient), 12 syyskuuta 2018

    Palkinto: Palkinto tai huomionosoitus tuotoksesta

Edellinen 1 2 3 4 5 Seuraava

ID: 36024