Aktiviteetit

  1. 2019
  2. November Networking - ALD at Aalto University

    Riikka Puurunen (Member)
    30 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  3. Who Has the Power

    Michail Galanakis (Puhuja), Ramia Maze (Puhuja)
    30 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  4. Catherine Welch

    29 marraskuuta 201912 joulukuuta 2019

    Aktiviteetti

  5. Opponent for doctoral thesis

    Kari Tammi (Opponent)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Väitöskirjan esitarkastajana tai vastaväittäjänä toimiminen

  6. Paneelikeskustelu kaupunkien ja elinympäristön tulevaisuudesta

    Aija Staffans (Puhuja)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  7. Program or be programmed

    Tomi Slotte Dufva (Puhuja)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  8. The Body Politic of Design in the Age of Disorganised Capitalism

    Guy Julier (Pääpuhuja)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  9. U-Create Seminar on Creativity

    Bassam El Baroni (Järjestäjä)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  10. Vivid Municipalities consortium meetings

    Jonna-Sarianne Taegen (Member)
    29 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  11. Anne-Françoise Schmid

    Bassam El Baroni (Host)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  12. CAST PART MARKING WITH 2D MATRIX CODES USING PRE AND POST PROCESSING METHODS

    Tekin Uyan (Puhuja)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  13. Evaluator of MA thesis for S. Du

    Emilija Veselova (Examiner)
    28 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Toiminnan arviointitehtävä

  14. Investigación sobre diseño para la gobernanza pública y la formulación de políticas

    Maria Ferreira Litowtschenko (Puhuja), Federico Vaz (Puhuja)
    28 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  15. Invited lecturer / Puupäivä 2019

    Pentti Kareoja (Puhuja)
    28 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  16. Nishant Shah

    Bassam El Baroni (Host)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  17. NODUS Talks - Care and Participatory Design

    Kata Fodor (Puheenjohtaja), Idil Gaziulusoy (Järjestäjä), Elise Hodson (Järjestäjä), Angela Moriggi (Osallistuja), Pauliina Seppälä (Osallistuja)
    28 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  18. Northern Dimension Future Forum

    Enni Äijälä (Member)
    28 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin järjestelytoimikunnan jäsenyys

  19. Tahiti 8: National Conference of Art History in Finland

    Riikka Haapalainen (Osallistuja)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  20. Thinking with Scientists

    Helena Sederholm (Puhuja)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  21. Ursula Bertram

    Bassam El Baroni (Host)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  22. Young Scholars Nordic Finance Workshop

    Mikko Leppämäki (Puheenjohtaja)
    28 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  23. Architecture speaks! lectures by Jonathan Sergison

    Jenni Reuter (Member)
    27 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  24. European Performance Engineering Workshop

    Lasse Leskelä (Member)
    27 marraskuuta 201928 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  25. Industrial Transformation

    Kirsi Niinimäki (Puhuja)
    27 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  26. K2S Architects - Recent works

    Mikko Summanen (Puhuja)
    27 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  27. Nordcode

    Markus Ahola (Member)
    27 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin järjestelytoimikunnan jäsenyys

  28. Nordcode Seminar

    Patrick Rinke (Järjestäjä), Toni-Matti Karjalainen (Member), Peter McGrory (Member), Kirsi Manninen (Member)
    27 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Työpajan, paneelin, session tai tutoriaalin järjestäminen

  29. Prerequisites for making creativity happen in Norwegian Television

    Elisabeth Morney (Puhuja)
    27 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  30. Puvut ja pukeutuminen Cranachin aikaan

    Paula Hohti Erichsen (Puhuja)
    27 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  31. The University of Melbourne

    Blaise Tardy (Visiting researcher)
    27 marraskuuta 20195 tammikuuta 2020

    Aktiviteetti: Vierailu ulkomaille

  32. UNIDCOM/IADE International Conference Senses & Sensibility

    Laura Arpiainen (Member)
    27 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin tai seminaarin tieteellisen tai ohjelmatoimikunnan jäsenyys

  33. AI Day

    Teija Vainio (Member)
    26 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  34. AI Day

    Arno Solin (Member)
    26 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssin, workshopin tai session puheenjohtajana toimiminen

  35. Carbon Lane - Carbon dradown in urban areas project

    Esko Salo (Puhuja)
    26 marraskuuta 201927 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Konferenssiesitelmä

  36. Opponent and in the grading committee

    Kirsi Niinimäki (Examiner)
    26 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Väitöskirjan esitarkastajana tai vastaväittäjänä toimiminen

  37. Poesis & Precision: Forum on Non-trivial Relation between Arts, Design & Sciences

    Saija Hollmen (Kutsuttu puhuja)
    26 marraskuuta 201927 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  38. WIDERSCREEN (Lehti)

    Markku Reunanen (Vertaisarvioija)
    26 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  39. Advances in Manufacturing (Lehti)

    Mika Salmi (Vertaisarvioija)
    25 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Tieteellisen lehden refereenä toimiminen

  40. Dynamics of solar and stellar convection zones

    Maarit Käpylä (Puhuja)
    25 marraskuuta 201926 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  41. Elinympäristön palvelukokonaisuudet tukemassa mielekästä asumista

    Ira Verma (Puhuja)
    25 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Kutsuttu esitelmä

  42. Erwin van der Krabben

    Heidi Falkenbach (Host)
    25 marraskuuta 201929 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti

  43. FutureLab Global Dean’s Talk

    Saija Hollmen (Kutsuttu puhuja)
    25 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  44. Mind-Building

    Anni Vartola (Puhuja)
    25 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä

  45. Modeling overlapping communities with random intersection graphs

    Joona Karjalainen (Puhuja)
    25 marraskuuta 2019

    Aktiviteetti: Julkinen esitelmä