Tiiliä pinoon

Research output: Contribution to journalArticleProfessional

Standard

Tiiliä pinoon. / Alestalo, Pekka.

In: Matematiikkalehti Solmu, Vol. 2, 2010, p. 27-29.

Research output: Contribution to journalArticleProfessional

Harvard

APA

Vancouver

Author

Alestalo, Pekka. / Tiiliä pinoon. In: Matematiikkalehti Solmu. 2010 ; Vol. 2. pp. 27-29.

Bibtex - Download

@article{890dd28b6c0d470882498911c0aea0c5,
title = "Tiili{\"a} pinoon",
author = "Pekka Alestalo",
year = "2010",
language = "Suomi",
volume = "2",
pages = "27--29",
journal = "Matematiikkalehti Solmu",
issn = "1458-8048",

}

RIS - Download

TY - JOUR

T1 - Tiiliä pinoon

AU - Alestalo, Pekka

PY - 2010

Y1 - 2010

M3 - Article

VL - 2

SP - 27

EP - 29

JO - Matematiikkalehti Solmu

JF - Matematiikkalehti Solmu

SN - 1458-8048

ER -

ID: 862643